Tour de Limbourg

Zorgorganisatie Sevagram, de Zonnebloem en de stichting Fietsen Alle Jaren organiseerden rond Wereld Fietsdag een drie daagse fietstocht met speciale fietsen.  Met de driedaagse willen de organisaties meer bekendheid geven aan de mogelijkheid om in een riksja of op een rolstoelfiets met een getrainde vrijwilliger een fietsritje te maken.

De Burgemeester
Vanuit Sittard en Maastricht kwamen vrijwilligers van Fietsen Alle Jaren met een tiental speciale fietsen (zes riksja’s en 4 rolstoelfietsen) via Houthem naar Zorgcentrum Valkenheim in Valkenburg.  Er werden passagiers meegenomen van zorgcentra en de Zonnebloem.   Op een tussenstop werd de groep welkom geheten door burgemeester Daan Prevoo.  In Valkenburg werden vanuit het zorgcentrum Valkenheim in de middag ritjes gemaakt met bewoners van plaatselijke verpleeghuizen. Bewoners van de zorginstelling genoten van een leuk tochtje door het centrum van Valkenburg langs de levensechte beelden die daar nog te bewonderen zijn. Zaterdag en Zondag werden er ritjes gemaakt voor zorglocaties In Heerlen.   

FAJ Heerlen?
Wie weet is het in de nabije toekomst mogelijk dat ook in Heerlen (Parkstad) een dergelijk fiets-initiatief wordt opgestart. Dan kunnen bewoners van de diverse zorginstellingen en inwoners van Heerlen vaker van deze mogelijkheid gebruikmaken.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *